Dejan Turk: Nekad je dobro otići korak unazad kako bi usledilo tri koraka napred

Dejan Turk: Nekad je dobro otići korak unazad kako bi usledilo tri koraka napred

Na naše veliko zadovoljstvo, prvi FEFA razgovor u ovoj akademskoj godini, vodili smo sa gospodinom Dejanom Turkom, generalnim direktorom A1 Srbija i A1 Slovenija.

Na samom početku, pokrenuli smo aktuelnu temu rebrendiranja i uopšte transformacije telefonske kompanije koja se okrenula i ka ICT poslovanju - dominantno nudeći digitalna rešenja, bezbednosne servise i usluge koje su u tesnoj vezi sa novim tehnologijama.

Upravo taj proces transformacije bio je ključni izazov koji je zahtevao mnogo napora - suštinskog menjanja infrastrukture i internih procesa.

Susreli smo se sa različitim izazovima rebrendiranja - počevši od toga da smo ga planirali mnogo ranije. Vodeći se prethodnim primerima, imali smo kompletnu strategiju koju smo morali da odložimo, a zatim je i prilagodimo okolnostima Covid 19 krize”, započeo je gospodin Turk.

Osim mnogih drugih pojedinosti transformacije ove kompanije, posebno je naglašeno preslikavanje mentaliteta startapa na interne procese. Ovo je ujedno i jedan od odgovora na pitanje šta možemo očekivati u budućnosti kada govorimo o promenama poslovnih procesa. “Tehnologija će ići dalje, usluge će biti brže, komunikacija drugačija i lakša, dok će se održavanje balansa javiti kao potencijalno veliki problem”.

U ovom trenutku, prema rečima gospodina Turka, najveći izazov za kompanije bez obzira na mesto u kojem su, predstavlja motivacija ljudi koja je izuzetno opala usled okolnosti zdravstvene krize. Zbog toga, vizija, energija i razlog zašto jeste nešto što je od krucijalnog značaja i najbitniji posao našeg sagovornika koji zahteva poznavanje i suštinsko razumevanje svakog učesnika/zaposlenog ponaosob.

Morate biti spremni na to da ćete nekad u karijeri otići korak unazad, ali i uvereni da će uslediti 3 koraka napred”, osvrnuo se Turk dodajući kako su “vatra u očima”, odnosno strast za poslom, smelost izazivanja status quo-a, integritet, timski rad i strateško planiranje neophodni za uspeh i dugoročno održanje pojedinca, a samim tim i poslovanja.

Paralelno sa tim, digitalna pismenost, design thinking, agilno poslovanje i uopšte prilagodljivost ističe kao neke od posebno bitnih veština za ovaj, ali i budući period.

Pred kraj našeg razgovora, osvrnuli smo se i na važnost društveno odgovornog poslovanja i preuzimanja odgovornosti od strane biznis sveta. Tim povodom, od ove kompanije u budućnosti možemo očekivati nastavak podrške kroz različite projekte.

Nazad

Slične vesti

Nastavnik matematike i finalsita konkursa „Prosvetitelj“ fondacije „Alek Kavčić“ Andreja Pavlović izabran u 50 najboljih na svetu

Nastavnik matematike i finalsita konkursa „Prosvetitelj“ fondacije „Alek Kavčić“ Andreja Pavlović izabran u 50 najboljih na svetu

Globalna nagrada za učitelje, Global Teacher Prize, koju dodeljuje Varkey Foundation u ...
Pobednici Biznistona: Prva niška gimnazija

Pobednici Biznistona: Prva niška gimnazija

Takmičenje srednjoškolaca okupilo je oko 50 učenika iz Srbije, a titulu najboljih poneli ...
Prijavi se do 1. decembra za BIZNISTON takmičenje

Prijavi se do 1. decembra za BIZNISTON takmičenje

Rok za prijavu na takmičenje učenika završnih godina srednje škole, produženo je do 1. ...

Prijavite se na naš newsletter

Budite informisani o novim događanjima na univerzitetu