"Veštačka inteligencija i srednje stručno obrazovanje"

Datum održavanja: 10. oktobar // Vreme: od 11 časova

Zajedno sa 26 partnera iz 11 evropskih zemalja, FEFA fakultet učesnik je na velikom Erazmus+ projektu AI4VET4AI. Cilj je da kroz inovativne nastavne sadržaje u oblasti stručnog obrazovanja, oslonjene na veštačku inteligenciju, pruži doprinos digitalnoj transformaciji evropskog tržišta rada. Tim povodom, pozivamo nastavnike srednjih škola, stručnjake u oblasti obrazovanja i kompanije koje sarađuju sa školama da nam se pridruže 10. oktobra u 11 h na panelu „Veštačka inteligencija i srednje stručno obrazovanje“ koji se izvodi kao deo ovog projekta, a koji je posvećen demonstraciji konkretnih AI alata i inicijativa na kojima se radi u Srbiji.

Na panelu ćemo obraditi ključne teme vezane za upotrebu veštačke inteligencije (AI) u obrazovanju, sa fokusom na srednje stručno obrazovanje.

Ideja je da predstavimo i upoznamo se sa konkretnim AI alatima i inovativnim inicijativamakoje mogu unaprediti vaš rad u nastavi. Kako je učiniti efektivnijom i savremenijom - pitanje je koje će biti okosnica našeg razgovora. Poseban akcenat biće na tome kako AI tehnologija može doprineti u obrazovanju, uz prikaz realnih primera i demonstracija.

Cilj panela je da učesnici steknu praktično znanje o dostupnim AI alatima i inicijativama koje se već primenjuju ili su u razvoju u Srbiji.

Saznaćete kako na konkretan način možete integrisati veštačku inteligenciju i VR tehnologiju u radu sa srednjoškolcima. Panel takođe ima za cilj da predstavi programe stručnog usavršavanja za nastavnike, sa fokusom na kontinuirano unapređenje obrazovnog procesa.

​​​​​

Panel je namenjen primarno nastavnicima u srednjim stručnim školama, kao i stručnjacima iz oblasti obrazovanja koji su zainteresovani za primenu savremenih tehnologija u nastavi.

S obzirom na to da je posvećen nastavnicima na teritoriji Srbije, govorićemo o apsolutno konkretnim i primenljivim metodama i alatima, kao i prilikama koje se pružaju za usavršavanje nastavnika u obrazovanju.

Gosti panela:

Moderator:

Srđan Verbić, prof. FEFA fakulteta

Veštačka inteligencija i srednje stručno obrazovanje

Za učešće na panelu potrebna je prijava

Maksimalni kapacitet učesnika je trideset. Učešće na panelu je besplatno, ali je prijava obavezna - formular za prijavu pronađite u nastavku.

Popunite formu i pridružite nam se 10. oktobra u 11 h u prostorijama FEFA fakulteta.

Prijavite se za panel: Veštačka inteligencija i srednje stručno obrazovanje