FEFA studenti spajaju psihologiju, biznis, ekonomiju i kroz karijere različitih profila uspešnih ljudi odgovaraju na pitanje – šta je uspeh i kako do njega doći!
Podcast "Odraz" je rezultat inicijative prve generacije studenata smera Psihologija i biznis koji na osnovu testiranja ličnosti gostiju pre samog snimanja, pokreću iskrene razgovore o izazovima, suočavanju sa neuspesima, neodustajanju, doslednosti i istrajnosti koja dovodi do ostvarenja ciljeva.
Da li kreativnost može biti i teret i blagoslov? Da li se naše lične osobine stapaju s našim profesionalnim identitetom? Kako se nositi s neuspehom i nastaviti dalje?
„Odraz“ razgovori posvećeni su ovim, ali i mnogim drugim aspektima ličnog i profesionalnog razvoja pojedinaca iz različitih oblasti. Njihove priče imaju cilj da posluže kao inspiracija za sve koji tragaju za svojim mestom u savremenom svetu i koji traže način da ostvare svoje snove.
Zato je "Odraz" više od običnog podcasta - to je platforma za lični rast i razvoj. U nastavku pogledajte sve epizode i iskoristite priliku da se osvrnete i na sopstvene osobine i ciljeve.
Gost u poslednjoj epizodi prve sezone je je prof. dr Goran Pitić. Profesor Pitić se školovao u Srbiji i inostranstvu. Bio je ministar u vladi u postavci Zorana Đinđića, predsednik upravnog odbora Societe Generale banke, kao i mnogih drugih značajnih institucija. Jedan je od osnivača FEFA!
Kako je karijera profesora Pitića tekla od analognog do digitalnog doba, analizirajući test ličnosti, bilo je interesantno otkriti koje to sve osobine ličnosti utiču na osobu da se tako lako prilagođava promenama i ide u korak sa inovacijama!
Ovo je prvi regionalni titlovani podcast! Na našem fakultetu se izvodi kurs Demokratija, na kom studenti rešavaju razne društvene probleme. Ove godine su pokrenuli inicijativu da se u bioskopima i pozorištima titluje sadržaj na srpskom jeziku za osobe sa oštećenim sluhom. Titlovanjem podcasta mi podržavamo ovu inicijativu, sa ciljem da se ona zaista što pre i realizuje u institucijama. Video sa više informacija o ovom projektu možete naći na našem Instagram profilu, podeliti inicijativu, a imate priliku i da učestvujete u ovoj inicijativi tako što ćete volontirati i titlovati najpoznatije srpske serije i filmove. Prijave možete slati u DM našeg Instagram profila, dovoljno je ime i mail adresa. Titlove ove epizode možete naći odabirom CC opcije na videu!
U novoj epizodi, naš gost je Dragan Ilić, psiholog i radio voditelj. Svoju karijeru gradi više od 30 godina u medijima najvišeg rejtinga, poput RTS-a, b92, Prve, Nove S i radija S2. Osnivač nezavisne produkcije “Supermiš”, muzičkog festivala Ring Ring i dobitnik je brojnih nagrada.
Analizirajući test ličnosti, za Dragana smo spremili sledeća pitanja: Koje su to osobine ličnosti koje povezuju zanimanje psihologa i novinara i kako održati u tom poslu integritet i autentičnost? Da li mu u pogledu marljivosti smeta kada njegov trud nije prepoznat? U kom obliku izražava svoju naklonjenost estetici? Kako je razvio nekonvencionalnost? Koliko je važno u poslu imati pravog partnera, jer svi smo se budili uz jutarnji program sa Draganom i Goricom?
Ovo je prvi regionalni titlovani podcast! Na našem fakultetu se izvodi kurs Demokratija, na kom studenti rešavaju razne društvene probleme. Ove godine su pokrenuli inicijativu da se u bioskopima i pozorištima titluje sadržaj na srpskom jeziku za osobe sa oštećenim sluhom. Titlovanjem podcasta mi podržavamo ovu inicijativu, sa ciljem da se ona zaista što pre i realizuje u institucijama. Video sa više informacija o ovom projektu možete naći na našem Instagram profilu, podeliti inicijativu, a imate priliku i da učestvujete u ovoj inicijativi tako što ćete volontirati i titlovati najpoznatije srpske serije i filmove. Prijave možete slati u DM našeg Instagram profila, dovoljno je ime i mail adresa. Titlove ove epizode možete naći odabirom CC opcije na videu!
U novoj epizodi, naša gošća je Anđela Kanjo. Anđela je sa samo 17 godina pokrenula digitalnu platformu Moveably. Za ovaj poduhvat, osvajala je prva mesta na brojnim takmičenjima učeničkih kompanija i tehnoloških inovacija. Pored toga, sa svojim timom nastavlja da radi na platformama koje imaju za cilj rešavanje problema između pružaoca usluga i njihovih klijenata i tako je nastala još jedna digitalna platforma - OrderIT!
Šta je bila Anđelina motivacija i kako istrajava uprkos preprekama? Koliko treba da budemo promišljeni, a koliko “ludi” i hrabri da bismo uspeli na ovako velikom poduhvatu sa tako malo godina?
U ovoj epizodi, naša gošća je Mila Antonović! Milu dobro poznaju naši vršnjaci, čineći mrežu od 200.000 pratilaca na društvenim mrežama. Nedavno je obeležila i jubilej - 10 godina u svojoj YouTube karijeri!
Istovremeno, Mila se školuje na britanskom univerzitetu Queen Mary, aktivistkinja je u UNICEF-u, direktorka je organizacije srpskih studenata u Velikoj Britaniji i trenutno se sprema za veliki maraton!
Kako se Mila osmelila da sa samo 11 godina pokrene svoj YouTube kanal, a potom sa 16 godina nastavi školovanje u Velikoj Britaniji, šta je to motiviše da se bavi aktivizmom, kako postavlja sve ove ambiciozne ciljeve i da li se prilagođava ljudima s obzirom da studira istoriju i politiku?
U novoj epizodi, gost je Mihail Dudaš. Atletičar i sportski direktor Srpskog atletskog saveza. Kao stipendista vlade Velike Britanije, master studije je završio na UCL-u, a u karijeri atletičara je osvojio više od 400 medalja, od kojih su 5 sa evropskih i svetskih prvenstava.
U kojoj meri se njegova ličnost poklapa sa disciplinom u kojoj se takmičio, kako se nosi sa strahom od fizičke opasnosti, kako reaguje na kritike, koliko mu je važna emocionalna podrška, kako uspeva da istraje ka ostvarenju ambicioznih ciljeva uprkos teškoćama i koje su razlike u ophođenju prema individualnom i grupnom radu?
Kako su se ove, i još mnoge druge osobine koje krase Mihaila, odrazile na njegov karijerni put - saznajte u našem razgovoru!
U novoj epizodi, gošća je Aleksandra Bezmarević Stević. Ekonomiju je diplomirala na FEFA fakultetu i postala vlasnica digitalne agencije Dream maker i autorka knjige za decu “Nesto zeleno”. Na svom Instagram profilu kreira sadržaj na teme poput preduzetništva, roditeljstva, ekologije, ličnog razvoja i tako utiče na više od 100 000 ljudi.
Da li su Aleksandrine društvene mreže odraz njene ličnosti i kako zadobija poverenje pratilaca, da li su ekstraverzija i kreativnost kod nje urođene ili nasleđene, kako je zadobila hrabrost preuzimanja inicijative i kako istrajava u stalnom uplivu živahnosti i optimizma. Kako su se ove, i još mnoge druge osobine koje krase Aleksandru, odrazile na njen karijerni put, saznajte u našem razgovoru!
Magistar Univerziteta u Oksfordu, nosilac prestižnih stipendija i titule najboljeg studenta Crne Gore (2011). Kao službenik Ujedinjenih nacija, učestvuje u reformi ovog sistema, pruža podršku u rizičnim državama sveta i osniva Fond za ubrzani razvoj Crne Gore.
Da li Miloš odluke donosi isključivo intuitivno, dokle dosežu granice njegove blagosti i prilagođavanja drugima, kako se tri crte ličnosti poput rešavanja problema u hodu, marljivosti i perfekcionizma slažu u jednoj ličnosti i da li mu izražena empatija pomaže u radu u Ujedinjenim nacijama? Kako su se ove, i još mnoge druge osobine koje krase Miloša, odrazile na njegov karijerni put, saznajte u našem razgovoru!
Kako uspeh može biti zavisnost kreativne ličnosti, da li se izjednačava i sa identitetom, kako sublimacija može biti pozitivan mehanizam odbrane, kako se kreativna osoba oseća kada je njen rad neshvaćen, kako se nositi sa najvećim neuspehom i kako istrajavati uprkos preprekama - kako su se ove i druge osobine ličnosti našeg gosta odrazile na njegovu karijeru, saznajte u ovom razgovoru!