Biljana Jokić je docentkinja na FEFA. Takođe je angažovana kao gostujući predavač na Fakultetu za medije i komunikacije u Beogradu i članica tima za razvoj međunarodnog master programa Clinical Psychology with Body Psychotherapy Certificate, koji je pokrenut na Maltepe University, Istanbul u saradnji sa East London NHS Foundation Trust, UK. Članica je međunarodnog istraživačkog tima koji čine psihoterapeuti i istraživači The Traumatic Stress Research Consortium, Kinsey Institute, Indiana University, European Association for Body Psychotherapy (EABP) i United States Association for Body Psychotherapy. Članica je istraživačkog tima Laboratorije za istraživanje individualnih razlika (LIRA) Filozofskog fakulteta Univerziteta u Beogradu, gde je završila osnovne i doktorske studije psihologije. Povremeno je angažovana kao konsultant u agenciji za odnose s javnošću Earth PR, a ranije je bila angažovana kao spoljni istraživač u agenciji IPSOS Strategic Marketing (2005–2010; klijenti: UNDP, World Bank, Erste bank, Delta, Gorenje, Hankel, T Com & T Mobile itd).
Naučna interesovanja dr Jokić su u oblastima socijalne kognicije, individualnih razlika i mentalnog zdravlja. Istražuje kognitivne stilove i psihološke aspekte odlučivanja, a posebno ulogu telesnih stanja, senzacija i emocija u tim procesima i ponašanju, što je dovelo do specijalističkog treninga iz telesne psihoterapije i sticanja zvanja psihoterapeuta (2010), priznatog od strane Saveza psihoterapeuta Srbije i European Association for Body psychotherapy. Članica je Komiteta za nauku i istraživanja EABP (Science and Research Committee, EABP SRC) i od 2016. godine učestvuje u organizaciji naučnih simpozijuma u okviru bijenalnih kongresa EABP. Šira interesovanja dr Jokić okrenuta su kulturi i umetnosti i njihovom odnosu sa psihološkim varijablama, te je sa istraživačkim timom Zavoda za proučavanje kulturnog razvitka pokrenula istraživačku liniju o povezanosti učešća u kulturnim i umetničkim aktivnostima i subjektivnog blagostanja.
Dr Jokić je posebno naklonjena otvorenoj nauci. Kao članica LIRA tima, učestvovala je u većem broju međunarodnih replikacionih projekata, među kojima su: Social exclusion multisite study (2023–), Construal Level International Multilab Replication Project CLIMR (rukovodilac projekta u Srbiji; 2021–), Emotion Expression Replication Project, Team 56a (2021), PSA 006 Moral thinking across the world (2019–2021); Systematizing Confidence in Open Research and Evidence, SCORE (2019–2020). Pored toga, inicirala je istraživačku liniju u kojoj se testiraju obrasci telesne svesnosti i njihova veza sa (mal)adaptivnim oblicima ponašanja.
Recenzentkinja je naučnih radova u časopisima Social Psychology, Personality and Individual Differences,Psihologija, Europe’s Journal of Psychology, Scandinavian Journal of Psychology, PLOS ONE.