FEFA OPEN 2015

17.05.2015

Studenti FEFA fakulteta tradicionalno su organizovali dobrotvorni teniski turnir FEFA OPEN maja 2015. godine na terenima centra "Novak" u Beogradu.

Tom prilikom prikupljeno je 273 000 dinara od kotizacija i donacija za učešće na takmičenju, a sav prihod je preusmeren za UNICEF program za podršku inkluzivnom obrazovanju. Projekat Vršnjačka mreža za podršku inkluzivnom obrazovanju pokrenuli su kancelarija UNICEF-a u Srbiji, Ministarstvo prosvete i Mreža podrške inkluzivnom obrazovanju, sa ciljem pružanja podrške deci, učenicima, roditeljima, nastavnicima i školi u celini, kako bi svaki učenik mogao da uči, razvija se, stiče samopouzdanje - bude uključen u vršnjačku grupu i širu zajednicu.

Turnir se ove godine održava pod sloganom „Veruj, uključi se, iniciraj, postigni!“. Naša proslavljena teniserka i ambasadorka UNICEF-a Ana Ivanović podržala je rad učenika, članova Vršnjačke mreže podrške inkluzivnom obrazovanju, kao i inicijativu studenata FEFA fakulteta.